retriever steniatka
Vytlačiť
PDF

Ako chováme

Predovšetkým chováme s láskou... Sme chovateľskou stanicou rodinného typu. S našimi štvornohými parťákmi trávime všetok svoj voľný čas. Naši psíci majú voľný prístup do domu a výbeh na záhradu. Naše sučky svoje šteniatka privádzajú na svet v pohodlí nášho domu, v pripravenej pôrodničke a o bezpečný príchod šteniatok na svet sa stará náš "rodinný" veterinár Andrej Andrejčák . Šteniatka od nás do svojich nových domovov odchádzajú plne socializované. Využívame obdobie ranej socializácie šteniatok na kontakt s ľuďmi a inými domácimi zvieratkami. Je úžasné sledovať, ako v tomto čase matka svojich drobcov vychováva. V "hre na disciplínu" ich učí, ako sa správať k hierarchicky vyššie postaveným členom ľudskej i psej svorky a stanovuje hranice tolerancie šteňacej drzosti:o). Šteniatka pod našim dozorom skúmajú nový svet v bezpečí našej záhrady a keď podrastú, podnikáme "veľké cesty" do blízkych polí. 
Nie je podmienkou, aby šteniatka z našej chovateľskej stanice absolvovali výstavy, boli zaradené do chovu alebo využívané ako poľovné či inak pracujúce psy. Najdôležitejšie pre nás je nájsť pre naše odchovy milujúci domov. Ale pokiaľ sa rozhodnete vystavovať, chovať alebo pracovať s Vašim psíkom, poskytneme Vám všetky informácie, kompletný chovateľský servis vrátane úpravy Vášho miláčika i rady ohľadne výživy. Dúfame v stály kontakt s majitelmi našich odchovov. Rodina Black Avatar sa pomaly rozrastá, vďaka flatíkom sme našli nových priateľov a spoznali sme úžasných ľudí. A toto je jedna z vecí, ktorú na chove plemena FCR milujem. 
Chov plemena Flat Coated Retriever nás napĺňa a obohacuje. Je to jedno z najúžasnejších plemien, aké si dokážete predstaviť. O histórii plemena, štandarde a jeho využití sa môžete dozvedieť viac v úvode mojej stránky v sekcii o plemene a štandard.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
  • a mám to
  • Szczyrk
  • Szczyrk
  • Szczyrk
  • K LSMP Trusalová 2011
  • Description: and the winner is :o) Felooooo:o)